PL logo EN
Szukaj |
13:00 - Przeglądy filmów (4) + rozmowy z artystami
Miejsce: ŁAŹNIA 1, ul. Jaskółcza 1, Dolne Miasto, Gdańsk, sala 101
 
1. Maks Cieślak  WYZNANIA ŁGARZA MAĆKA GOŁASIA 2016 Polska 19:59
 
 
Związek popularnego artysty wizualnego Maćka Gołasia znalazł się nad przepaścią. Aby ratować wygasające uczucie, Maciek wyrusza w szaloną podróż ku poznaniu sekretów warsztatu artystycznego, gdyż, nie wiedzieć czemu, udane dzieło to coś, co jego dziewczynę kręci najbardziej.

Maks Cieślak urodził się w 1983 roku. W latach 2002-2007 studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2010 roku został laureatem nagrody artystycznej firmy Henkel (Henkel. Art. Award). Jego prace znajduje się w kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.
 
2. Diana i Kordian Rönnberg (Combi Cats) Lion Queen 2017 Polska/Szwecja 02:58
 

Lion Queen – treść piosenki jest silnie zabarwiona erotyką, składa się z anglojęzycznych slangów i skrótów budujących rytmiczne rymy poskładane niczym puzzle. Charakter zarówno piosenki jaki teledysku przynosi na myśl technikę kolażu lub brikolażu. Ponieważ jest to wypowiedź kobiety jako podmiotu świadomego swojej seksualności, pracę można rozpatrywać w ramach dyskursu feministycznego. Aranżacyjnie utwór utrzymany jest w stylu experimental techno i stanowi swobodne nawiązanie do wczesnej twórczości niemieckiego duetu Mouse on Mars.
 
Kordian Rönnberg
Ukończył z wyróżnieniem wydział intermediów ASP w Gdańsku w 2008 r. Obecnie pracuje nad własną grą Indie pod tytułem Wałęsa Człowiek z Pixeli utrzymaną w estetyce konsoli Nintendo Game Boy. Zajmuje się zawodowo grafiką komputerową, animacją i muzyką. Strona internetowa: https://kordianlewandowski.wixsite.com/myportfolio
 
Diana Rönnberg
Szwedzko-polska absolwentka wydziału komunikacji multimedialnej na ASP w Poznaniu w latach 2004-2009. W 2017 obroniła pracę doktorską na wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Laureatka stypendiów i konkursów video. W wolnych chwilach śpiewa i pisze książki.
 
Jako duet Combi Cats brali udział w takich konkursach i festiwalach jak: Interference Festival, In/Out 8 oraz IN/Out 9 w CSW Łaźnia, Stockholm Fringe Festival w Szwecji oraz artvideoKOELN- Audio-Visual Experiences 01 w Kolonii. Praca pt. Limitless wygrała główną nagrodę Videoart Open Call, organizowaną przez Virtualgallery.com
 
3. Garano Jon Renewable 2016 Hiszpania 13:08
 
 
Tania i Josean spotykają się wiele lat po swym rozstaniu na konferencji poświęconej energii odnawialnej. Kobieta ma mężczyźnie wiele do powiedzenia.
 
Jon Garaño (Donostia / San Sebastian, 1974) i Jose Mari Goenaga (Ordizia, 1976) są wspólnikami i założycielami (wraz z czterema innymi osobami) firmy produkcyjnej Moriarti Produkzioak, której poświęcili całą swoją dotychczasową karierę. Każdy z nich ma na koncie filmy krótkometrażowe; wspólnie wyreżyserowali dramaty 80 egunean (80 dni) i Loreak (Kwiaty).
 
4. Kasper Lecnim  REMISJA 2016 Polska 04:40
 
 

Nagranie wywiadów jąkających się osób podczas konferencji Narodowego Stowarzyszenia Osób Jąkających się (National Stuttering Association), prezentowane w dwóch wersjach: w pierwszej wersji wszystkie momenty jąkania są wycięte za pomocą montażu, a osoby wypowiadają się płynnie i zrozumiale. W drugiej wersji to właśnie wycięte fragmenty stanową główną treść, która opiera się jedynie na pozbawionych treści, przejmujących próbach wypowiedzi.

Urodzony w 1990 r. we Wrocławiu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się sztuką współczesną i czerpie radość z obcowania z wszelkimi jeszcze niezdefiniowanymi formami wyrazu. Jedna nagroda (CYNETART 2016, Drezno, Niemcy) i 45 wystaw.

5. Jana Shostak KOCHAM CIĘ 2016 Polska 02:15
 
 
Moralność społeczna diametralnie się zmienia poprzez pogłębiający się konsumpcjonizm i kulturę „massmediów”. Czy w związku z tym miłość staję się produktem społecznym, a uczucie nie jest niczym więcej, jak społecznym scenariuszem? Czy przeciwnie, uczucie to wiążę się z kontrolą społeczną będącą symbolicznym kodem komunikacji?

Jana Shostak urodziła się w roku wręczenia pokojowej nagrody Nobla dla Nelsona Mandeli w Grodnie. Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie. Obecnie realizuje dyplom magisterski na Wydziale Sztuki Mediów na ASP w Warszawie w pracowniach prof.Mirosława Bałki i prof. Prota Jarnuszkiewicza. Jest laureatką Grand Prix konkursu Młode Wilki ’16. W 2015 roku ustanowiła Polski Rekord Guinnessa. Ma oficjalne zaświadczenie wolontariusza ŚDM 2016. W swoich działaniach lubi hakować odmienne przestrzenie. Brała udział w wystawach m.in. Biennale Szuki Manifesta, Zurych; Sziget Festiwal, Budapeszt; Independent Art Fair, Sztokholm; Pastificio Cerere, Rzym; Manggha Kraków; Biennale Wro,Wrocław; Bank PKO, Warszawa; Centrum Kultury Zamek, Poznań; NCAD, Dublin; Aesthetic&Bias, Jerozolima.
 
← Powrót
Następna edycja za:
-1367 dni
Filmy konkursowe
Festival in out in news