PL logo EN
Szukaj |
18:00 - Przeglądy filmów (3) + rozmowy z artystami
Miejsce: ŁAŹNIA 1, ul. Jaskółcza 1, Dolne Miasto, Gdańsk, sala 101
 
1. Boya Harizanova  Love 2015 Bułgaria 20:00
 
 
Boris (30) pracuje w Niemczech na budowie i dzieli mieszkanie z kolegą po fachu Radko (28). W wyniku wypadku na budowie Radko ponosi śmierć. Pięć miesięcy później, Boris przyjeżdża do Bułgarii odwiedzić rodzinę i postanawia odnaleźć wioskę Radko, aby zwrócić rzeczy przyjaciela jego jedynym krewnym – dziadkom. 
 
2. Mateusz Żegliński PAN CHARON 2016 Polska 11:15
 
 
 
Dokument kreacyjny. Grzegorz pracuje jako grabarz. Mieszka w Wałbrzychu. Pan Charon to jego filmowy portret, w którym obserwujemy jeden dzień z jego pracy. Film powstał jako etiuda studencka na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Opieka artystyczna dr Zbigniew Rogalski „Pracownia obrazu” oraz dr hab. Hubert Czerepok i mgr Robert Mleczko „Pracownia Filmu Eksperymentalnego”.
Wyróżnienia filmu:
Druga nagroda 6. Festiwalu Filmów Antydepresyjnych „Relanium” 2017 w Łodzi.
Najlepszy film 3. Festiwalu Filmów Dokumentalnych 2016 w Częstochowie.
Wyróżnienie 5. Festiwalu Filmów Frapujących 2016 w Gorzowie Wielkopolskim.
 
Absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie kierunku Multimedia II stopnia na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów. Tytuł magistra sztuki uzyskał w 2016 roku pracą dyplomową „Identyfikacja wizualna filmu Droga powrotna“ zrealizowaną w Pracowni Komunikacji Wizualnej dr. hab. Waldemara Wojciechowskiego i dr Moniki Zawadzki. Do pracy dyplomowej powstał aneks artystyczny, którym był film dokumentalny/fabularny „Droga powrotna“ zrealizowany w Pracowni Obrazu dr. Zbigniewa Rogalskiego. Jednak na studia magisterskie uczelni artystycznej został przyjęty na podstawie licencjatu z Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej - specjalizacja Szkoła Reportażu Uniwersytetu Szczecińskiego. Przed studiami artystycznymi pracował w mediach.
W swojej pracy zajmuje się wyłącznie medium filmowym, skupiając się na gatunku dokumentalnym oraz fabularnym, działając na ich pograniczu w poszukiwaniu własnego stylu. Znaczną inspiracją twórczą jest dla niego dokument kreacyjny wywodzący się z Polskiej Szkoły Dokumentu oraz twórczość z obszaru kina fabularnego Roberta Bressona skodyfikowana w manifeście „Notatki o kinematografie”.
 
 
3. Irmina Rusicka NON OMNIS 2015 Polska 01:54
 
 
Próba utrwalenia na rozgrzanym murze napisu Non omnis moriar malowanego za pomocą pędzla i wody. Działanie odnosi się do pragnienia pozostawienia trwałego i znaczącego śladu swojej egzystencji. Fraza pochodzi z Pieśni Horacego i w wolnym tłumaczeniu oznacza Nie wszystek umrę.

Irmina Rusicka (ur. 1990) jest absolwentką Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Studentka Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Studiów Doktoranckich Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie, w ramach wymiany międzyuczelnianej, studiuje Sztukę Mediów na ASP w Warszawie.
 
4. Żukowski Konrad czarne pudełko 2016 Polska 09:58
 
 
Film porusza temat moich wspomnień z dzieciństwa, trochę zdeformowanych przez czas. Wideo obraca się w sferze przemijania, omijając śmierć, nie dotykając jej. Środowiskiem dziania się - jest  zamknięte pomieszczenie.
 
Urodzony 1995 r. w Kętrzynie. Student III roku malarstwa krakowskiego ASP im. Jana Matejki w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka oraz pracowni prof. Witolda Stelmachniewicza. Zajmuję się malarstwem, obiektami i video. Wyróżnienie Przyznawane przez Radę Wydziału Malarstwa( ASP; Kraków) 2015 Stypendium Rektora dla najlepszych studentów - ASP Kraków 2016/2017 Wyróżnienie - Imaginary Landscapes - New Taipei City 2016 23.04.2017,
 
← Powrót
Następna edycja za:
-1322 dni
Filmy konkursowe
Festival in out in news